Jak se úspěšně vyhnout ucpanému odpadu v domácnosti?
Je šťastný ten, komu se ještě nikdy nehromadila voda z ucpaného záchodu, vany a neodtékala. Je to velmi smutné, když spláchnete a místo do kanalizace se splašky začnou valit proti Vám do místnosti.
Prevence je základ, je třeba myslet na to, že do odpadu patří jenom určené věci a nic jiného. Není možné do odpadu házet např. hlavně vlhčené ubrousky, zbytky jídla, hygienické potřeby, cigarety, vložky a už vůbec by tam neměl spadnout košíček na vůni:).
Jak poznat ucpaný odpad?
Je třeba být ve střehu a když odpady začnou divně zapáchat, mohlo by to značit jejich postupné ucpávání. Odpadní roury mají malé průměry a pokud např.neustále vyléváte do dřezu olej po smažení, kousky mýdla stává se, že během delší doby se na stěnách potrubí tvoří nánosy, které jednoho dne odpad kompletně ucpou a splašková voda se dále nedostane.
Pokud problém podchytíte včas a při náznaku zápachu se vrhnete do čištění potrubí přesně podle návodu, např. chemickými prostředky můžete uspět a nedostat se do fáze volání instalatéra.
Jak to vyčistit
Obvykle pomáhá zvon na ucpaný odpad a pružina na prošťouchnutí odpadu. Spolu s rozebráním sifonu a vyčištěním trubek od masnoty byste měli odpad úspěšně uvolnit. Rozebráním záchodové mísy můžete např. vyndat košíček na vůni
Čištění se také doporučuje pomocí chemických prostředků. Šetrnější pro Váš odpad je určitě jedlá soda s octem, z chemických přípravků funguje dobře krtek na ucpaný odpad.